Skip to main content

Jak objawia się uczulenie na klej do rzęs?

U każdej z Was reakcja na klej może mieć inną siłę:

Może wystąpić lekki obrzęk na jednym oku. Może być to świąd i łuszczenie bez wyraźnej opuchlizny, jak również może pojawić się duży obrzęk na powiekach wraz z wydzielinami.

W przypadku pierwszym, jeżeli wystąpi lekka alergia, to zgłaszamy się NATYCHMIAST do swojej stylistki rzęs na całkowite ściągnięcie rzęs.

W przypadku pojawienia się silnej reakcji alergicznej, jeżeli towarzyszy duża opuchlizna, zaczerwienienie, suchość oka, powiek, to w pierwszej kolejności udajemy się do lekarza, który powinien zapisać nam leki sterydowe.
(Pamiętajcie, żeby nigdy nie brać leków od stylistki czy kosmetyczki, tylko udać się do lekarza!)

Po złagodzeniu zaognionego stanu powiek zgłaszamy się do swojej stylistki na ściągnięcie rzęs i oczyszczenie brzegów powiek. Pamiętaj, że niektóre objawy, takie jak lekkie zaczerwienienie czy swędzenie, mogą być normalne tuż po zabiegu. Jednak jeśli utrzymują się lub nasilają, prawdopodobnie mamy do czynienia z reakcją alergiczną.
W przypadku poważniejszych objawów, takich jak silny ból czy problemy z oddychaniem, nie wahaj się – natychmiast skontaktuj się z lekarzem. W końcu, czy jest coś cenniejszego niż Twoje zdrowie?

NIE CZEKAMY, AŻ OBJAWY SAME USTĄPIĄ!!

Może powstać uczulenie na klej do rzęs na jednym oku?

Objawy uczulenia na klej do rzęs czasami występują tylko na jednym oku, ale zdarza się to rzadko. Jest to bardziej prawdopodobne, gdy do jednego oka trafi więcej kleju lub innej substancji uczulającej.
Kiedy wystąpił kontakt szkodliwego składnika z wrażliwą skórą albo błoną śluzową tylko z jednej strony, to również wtedy dolegliwości pojawią się w jednym miejscu.

Problem z jednym okiem wskazuje czasami na inną przyczynę. Pod powiekę mogło dostać się zanieczyszczenie albo rozwija się jęczmień, co przypadkowo zbiegło się z zastosowaniem sztucznych rzęs.
Jeżeli objawy mimo usunięcia kleju nie ustępują, to najlepiej skonsultować się z okulistą. Również po usunięciu sztucznych rzęs.

Warto zastosować domowe sposoby, które złagodzą objawy uczulenia:

  • Zimne okłady – zmniejszają obrzęk i ból oka. Namocz czyste gaziki w zimnej wodzie i przykładaj kilka razy dziennie do oczu.
  • Okłady z ziołowych naparów – wykorzystaj rumianek, nagietek, szałwię lub zwykłą czarną herbatę (mają właściwości ściągające i przeciwzapalne); zrób napar z ziół, przestudź, namocz czysty gazik i przyłóż na kilka minut do oczu.
  • Sól fizjologiczna – przemywaj nią oczy, dzięki czemu nawilżysz okolice i usuniesz zanieczyszczenia.
  • Unikaj pocierania i dotykania rękami oczu – w przeciwnym wypadku zwiększasz ryzyko infekcji i podrażnienia.

Czasami zdarza się, że stany alergiczne ucichną, ale to może być złudne wrażenie, że wszystko się zagoiło, a my dalej możemy cieszyć się stylizacją rzęs.
Ważne jest, żeby nie dopuszczać do przetrzymywania alergenu w naszym organizmie, bo wtedy już może nie być to tylko opuchlizna. Alergia jedynie przejdzie w stan uśpienia, co może skutkować przy następnej okazji gorszymi konsekwencjami.

NIESTETY CZASAMI WARTO ZAKOŃCZYĆ PRZYGODĘ Z RZĘSAMI I ZASTANOWIĆ SIĘ, CZY WARTO RYZYKOWAĆ PIĘKNY WYGLĄD KOSZTEM ZDROWIA OCZU!

Pewnie również zastanawiasz się, dlaczego dostałaś alergię na rzęsy?

Niestety, klej do rzęs jest najczęstszym winowajcą alergii związanych ze sztucznymi rzęsami.
Główny składnik większości klejów to cyjanoakryl, znany ze swojego potencjału alergizującego.
Gdy pojawia się reakcja alergiczna, Twoje powieki mogą zacząć swędzieć, czerwienić się i puchnąć.

Ryzyko wystąpienia alergii może pojawić się zawsze, nawet wtedy, kiedy stosujemy kleje takie jak przy wcześniejszych stylizacjach czy też kleje tak zwane SENSITIV czy SOFT, które posiadają mniejsze ilości tego alergenu.
Nie są to kleje hipoalergiczne, a więc również mogą uczulać.

Również próba uczuleniowa nie daje 100% wiarygodności, ponieważ jest to mała ilość kleju w porównaniu do pełnej aplikacji, więc nie emituje takiej ilości oparów co pełna ilość kleju.

Leave a Reply